Agrotech / Новини та статті / Розподіл світла у пташнику
освещение птичника

Розподіл світла у пташнику

01.08.19

Рівномірне розташування птахів необхідна умова для рівномірного розподілу посліду в приміщенні. Щоб досягти цього їх розташування повинне бути приблизно однаковим і вдень і вночі, коли вони відпочивають. Розподілення птахів – це досить важливо, оскільки компостування в посліді залежить від температури тіла птахів, це та умова, що забезпечує створенню якісного сухого шару посліду.

Розподіл світла впливає на розташування птахів

І в цьому вже немає ніяких сумнівів. Розподіл світла впливає на розподіл птахів! Птахи будуть прагнути до “темної області”, щоб відпочити. Це підтверджується досвідом колег в Данії, Швеції, Великобританії, Ірландії, Голландії, Німеччини, Австралії і т.д.

Що може допомогти для рівномірного розподілу світла?

Відношення площі з низькою інтенсивністю світла у порівнянні із зоною з найбільшою інтенсивністю, не повинно перевищувати 1: 2, максимальний 1: 3.

Інтенсивність світла у пташнику

Спочатку пускають більш інтенсивне світло, щоб птахи легко могли знайти воду і корм. Згодом, інтенсивність світла необхідно зменшувати, щоб птахи могли відпочити. Коли світло вимкнене, птахи туляться в невеликих групах. Нижче цих груп, багато тепла, який йде на послід. Тепло сприяє збільшенню компостування в посліді, і це робить його якісним і сухим. У районах, де немає птахів послід охолоджується і компостування погіршується. Це не дуже зручно лежати на холодній прокладці, отже, птахи не будуть відпочивати в цих областях.