
Погляд України на перспективи вступу до ЄС
Україна розпочала переговори про вступ до Європейського Союзу. Для нашої країни членство в ЄС відкриває безліч можливостей, але також створює чимало викликів. І це в умовах коли країна, яка потерпає від російської агресії, розглядає себе як важливий елемент продовольчої безпеки Європи.
Сільське господарство та тваринництво в ЄС характеризуються високими стандартами екологічного захисту, жорсткими вимогами до здоров’я тварин, контролю за хворобами, безпеки харчових продуктів та зростаючими вимогами до добробуту тварин. Водночас членство в ЄС відкриває доступ до спільного ринку та програм підтримки в межах Спільної аграрної політики (CAП).
Вплив війни на логістику у тваринництві: Україна стикається із серйозними наслідками війни: перебої в енергопостачанні, проблеми з логістикою кормів, дефіцит робочої сили та фінансових ресурсів значно ускладнюють роботу фермерів. На конференції представники України розповіли про можливості та виклики, які може принести членство в ЄС.
Ольга Романова, керівниця департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики України, розповіла про труднощі, з якими стикаються українські фермери. Однак вона підкреслила, що Україна може зробити значний внесок у продовольчу безпеку ЄС.
Ганна Лавренюк, голова Асоціації виробників молока України, відзначила, що, попри війну, провідні українські молочні ферми змогли збільшити виробництво молока з 11 000 літрів на корову у 2020/21 роках до 13 000 літрів сьогодні. Це є доказом того, що українські фермери не втрачають оптимізму та планують розвиток.
Розвінчання страхів щодо субсидій: Оксана Юрченко, голова Асоціації свинарів України, наголосила на важливості подолання страхів обох сторін щодо вступу України до ЄС. Зокрема, вона спростувала побоювання, що значна частина субсидій ЄС може піти на українські ферми: “Наші фермери звикли працювати без державної підтримки,” – зазначила вона.
За матеріалами: DLG-Newsroom.