Розмір гноєсховища – важливий показник для вирахування потрібних інвестицій для спорудження гноєсховищ . Від наявних потужностей для зберігання гною залежить і перспективи для розвитку бізнесу на даній ділянці.
Необхідний об’єм в залежності від поголів’я розраховується по спеціальній формулі.
Телефонуйте нашим фахівцям, вони допоможуть.
При виборі типу гноєсховища та його розмірів треба приймати до уваги декілька додаткових факторів :
- Особливості рельєфу місцевості та типи грунтів.
- Враховуємо кліматичну зону. Середню кількість щорічних опадів.
- Який тип гною буде заповнювати створені об’єми?
- Буде це рідка фракція після сепарації або несепарований гній? Вміст соломи в гною?
- Чи потрібно буде перемішування лагуни перед викачкою насосами?
- Яка технологія утилізації гною буде далі застосовуватися? Як далеко знаходяться поля для можливого внесення гною?
Для стандартних випадків ми радимо своїм клієнтам спорудження лагун для зберігання гною прямокутної форми, глибиною 5-6 метрів, з такими розмірами по верхній кромці:
- 30 х 70 м
- 30 х 90 м
- 25 х 60 м
Такі лагуни досить просто експлуатувати , обладнання та технічні рішення є.
Є ще одне просте правило: Чим рідкіше є гній, тим більшого розміру лагуну можна будувати!
Для рідкої фракції після сепарації можна будувати резервуар для зберігання розмірами 50 х 100м.
Для рівномірного та оптимального відкачування це робити необхідно. Так, без попереднього перемішування збірників ви зможете заповнити бочки гноївкою. Проте склад відкачаного гною буде неоднорідним та в основному буде складатися з рідкої фракції.
Фізичні властивості гною досить складні. За цими характеристиками він сильно відрізняється від води. Перемішування гноєсховища за допомогою пропелерного міксера дає багато позитивних змін та полегшує подальші технологічні дії з рідкими органічними відходами. В процесі перемішування гною відбувається знищення верхньої корки, пропадають грудки та густі відкладення. Дуже важливо, що перемішаний гній отримує значно кращу текучысть, його набагато легше перекачувати та вносити в землю. Всі хімічні складові гною (азот, калій, фосфор) рівномірно розподіляються по загальному об’єму, при внесенні такої органіки живлення рослин буде рівномірним.
Основних причин, які доводять економічну доцільність інвестицій в системи утилізації гною декілька :
- Потреба забезпечити відновлення виробничого циклу для функціонування тваринницьких ферм та свинокомплексів. Мається на увазі спорожнення існуючих гноєсховищ та збірників, для прийому нової кількості органічних відходів.
- Необхідність правильної, екологічно безпечної для навколишнього середовища, утилізації гною та органічних відходів.
- Необхідність забезпечити оптимальну утилізацію великої кількості гною за короткий час.
- Можливість довготривало покращити поживну цінність та якість землі та врожайність посівів.
- Внесення органічних добрив значно покращує здатність землі до утримання вологи, таким чином особливо актуальна в умовах глобального потепління та змін клімату.
- Можливість заощадити гроші, зменшити витрати на закупку добрив, замінити мінеральні добрива органічними.
- Відмова від мінеральних добрив дає можливість вести органічне землеробство, виробляти органічну продукцію, та продавати її по значно вищій ціні на світовому ринку.
- Економія на міндобривах напряму знижує собівартість продукції та покращує економічні показники та антикризову стійкість підприємств.
Правильне або оптимальне внесення органічних добрив або утилізація гною тварин має своєю метою, в першу чергу, можливість отримання економічного тиску від технології утилізації та передбачає:
- Можливість точного дозування або регулювання кількості внесеного добрива на гектар, для недопущення надлишкового внесення та забруднення підземних вод.
- Рівномірність внесення по всій площі. Незважаючи на вітер та інші фактори.
- Мінімально можливі випарування аміаку з гною, з погляду на збереження цінних елементів для рослин, та для усунення неприємних запахів (негативний фактор для населення).
- Можливість швидко вносити в землю (утилізувати) велику кількість гною.
- Вибір різних типів оптимального внесення під різні культури, в т.ч. на пасовищах по багаторічних травах.
Гній за своїми фізичними властивостями має дуже значні відмінності від води, його значно важче качати. Промислові фекальні насоси для гною відрізняються насамперед за фізичними параметрами, мають більші розміри корпусу та вагу. Вага якісних відцентрових насосів для гною починається від 100 кг для 5,5 кВт потужності електродвигуна. Масивність насосів приносить багато переваг при перекачуванні гною з засміченнями. Розміри робочого колеса та корпусу промислового відцентрового насоса дозволяють більшу продуктивність при збереженні кількості обертів. Вміст соломи в рідкому гної не є таким критичним для насоса, деякі чужорідні забруднення подрібнюються ще на вході в насос до розмірів, що проходять безперешкодно через корпус насоса. Промислові насоси більш стійкі до роботи в режимах перегріву , з постійним навантаженням.
Фекальні занурювані насоси для стоків в принципі можна використати для відкачки гноєзбірників. В залежності від навантажень на них (від густоти гною, наявності засмічень, від кількості годин роботи), такі насоси можуть основну частину гною (переважно рідку фракцію) зі збірника викачати. Для фермерів на початку становлення свинокомплексу таке рішення дозволяє відтермінувати на деякий час необхідність купити справжній промисловий насос для гною. Різниця у вартості між двома такими типами фекальних насосів може складати 300-400%.
Різниця є велика, як у технічній побудові кормоавтомата для свиней Tube-o-Mat (Тубомат), так і в його кінцевій ефективності для годування. Насамперед, різниця між годівницями полягає в зовсім іншій, більш складній, системі дозування сухого корму Тубоматів. Корм знаходиться в закритому бункері , захищений від запахів та вологи приміщення, недоступний для тварин. Свиня, торкаючись рилом, сама приводить в дію механізм висипання корму. При правильному налаштуванні регулятора кількості корму кормоавтомату, корм, що висипався, одразу з’їдається тваринами. Порція не залишається лежати в нижньому кориті, не витрачається впусту. Кормоавтомат має в нижньому кориті (безпосередньо біля місця висипання сухого корму) дві ніпельні поїлки для швидкого змішування сухого корма в кашу. Рідкий корм краще засвоюється твариною. Щоденні привіси при цьому зростають. Непродуктивні витрати корму при використанні кормоавтоматів Тубомат зменшуються до мінімуму. Різниця по розходу кормів у порівнянні з звичайними годівницями, призводить до швидкого повернення коштів на придбання більш дороги кормоавтоматів. Кормоавтомати Tube-o-Mat окуповують самі себе на протягом декількох місяців використання.