Правила експлуатації плівкового гноєсховища
Гноєсховища з мембрани HDPE стали дуже популярними на тваринницьких комплексах – свинокомплексах, корівниках та інших сільгосппідприємствах, на яких існує необхідність утилізації рідких органічних відходів. Правильне зберігання гноївки дозволяє ефективно використовувати корисні властивості рідкого гною в рослинництві для подальшого внесення його на поле в якості органічного добрива.
Чому фермери все частіше надають перевагу плівковим лагунам?
Лагуна з плівки оптимально вирішує проблему зберігання великої кількості рідких стоків тваринницьких комплексів при порівняно невеликих фінансових витратах.
Незаперечна перевага плівкових гноєсховищ – їх економічність. Для їх будівництва необхідно тільки підготувати майданчик, викопати котлован, купити мембрану HDPE і запросити бригаду досвідчених монтажників, які оперативно і швидко зроблять монтаж геомембрани. Це набагато дешевше і швидше, ніж будувати бетонне гноєсховище або купувати металеві ємності для зберігання гною. Для будівництва лагуни не потрібна складна і дорога будівельна техніка. Геомембрана HDPE зарекомендувала себе як надійний гідроізоляційний матеріал з високими екплуатаційними властивостями. Стандартний термін монтажу геомембрани 3 – 10 дні (в залежності від розміру гноєсховища), причому готову плівкову лагуну можна заповнювати вже на другий день після завершення монтажних робіт.
Прогнозований термін служби плівкового гноєсховища – не менше 50 років. Однак, для багаторічної і безпечної роботи гноєсховищ необхідно дотримуватися деяких правил експлуатації.
Основні правила експлуатації плівкової лагуни для гною
- Обов’язкова наявність забору (із сітки рабиці) по периметру лагуни
- Обов’язкова наявність можливості аварійної евакуації з котловану лагуни для людей або тварин. Для аварійної евакуації використовується трап зі з’єднаних одина за одною покришок. В ідеалі таким трапом повинен бути оснащений кожний схил прямокутної лагуни.
- Грунт не повинен впритул підходити до внутрішнього краю плівки, простір на відстані не менше 50 см має бути чистим від рослин, опалого листя та піску.
- Рівень грунту навколо не повинен бути вище верхнього рівня плівки (щоб попередити осипання грунту).
- Дотримуватися особливої обережності при використанні самохідної техніки з обладнанням для перемішування або викачування гною їх лагуни.
- Не проводити очистку донних густих відкладень за допомогою самохідних навантажувачів, екскаваторів і т.д.
- По можливості не використовувати навісне обладнання для перемішування лагун або викачування гною при сильному вітрі та при поганій видимості (темрява, туман)
- Не допускати, щоб на поверхню геомембрани здійснювався тиск з боку вузьких, невеликих за розміром металевих частин міксерів та насосів. Вони повинні бути захищені та ізольовані (наприклад, опорна нога міксера на стрілі оснащується автопокришкою).
Якщо виникають питання – телефонуйте нам за телефонами. Фахівці ВКФ Агротех Консалт надають своїм клієнтам максимально повну інформацію з усіх питань будівництва та експлуатації плівкових лагун.
Якщо Ви шукаєте компанію, яка швидко та якісно облаштує або відремонтує плівкове гноєсховище, звертайтесь до нас. У нас є великий досвід монтажу та ремонту мембрани HDPE, а також велика кількість успішно виконаних проектів.
Крім цього наша ремонтна бригада зможе оперативно виїхати на об’єкт, запаяти пошкоджену плівку та швидко відновити працездатність гноєсховища.
Бажаємо вдалого бізнесу і безаварійної роботи з використанням рідких органічних відходів!