БТМ Агро / Наші проекти / Ремонт та заміна геомембрани HDPE у відкритому плівковому гноєсховищі
ремонт геомембраны

Ремонт та заміна геомембрани HDPE у відкритому плівковому гноєсховищі

28.10.19

ТОВ “БТМ Трейд” не тільки постачає в Україну та продає геомембрану для гноєсховищ, але й здійснює монтаж гідроізоляційних матеріалів на грунтових гноєзбірниках. Як відповідальний партнер ми виконуємо повний спектр робіт, що пов’язаний з подальшою експлуатацією гноєсховищ. Плівкову лагуну «під ключ» разом із насосами та міксерами для гною купити можливо також у нас.

Невід’ємною частиною супроводу експлуатації гноєсховищ є ремонт та відновлення гідроізолюючих властивостей геомембрани у разі її механічних пошкоджень.

При експлуатації плівкових лагун необхідно дотримуватися основних ключових правил безпечної експлуатації, тоді Ваш резервуар з плівки прослужить довгі роки. Незважаючи на високу щільність, міцність на розтягнення і розрив, достатню механічну стійкість, геомембрану HDPE все ж, можна пошкодити. Порушити цілісність геомембрани можна з використанням механічних екскаваторів, грейдерів, завантажувачів. При викачці лагун, при опусканні міксерів з приводом від ВОМів без спеціального оснащення, існує небезпека пошкоджень.

Продемонструємо один з останніх випадків ремонту плівкової лагуни  на підприємстві у Вінницькій області.

На фото внизу – наслідки порушень правил експлуатації плівкової лагуни. Пошкодження геомембрани виникли після спроб очистити лагуну ковшом навантажувача. Плівка на дні резервуара була розірвана, що викликало витік гною.

Що робити з пошкодженою плівкою HDPE? Чи можна відремонтувати таку лагуну на місці, або доведеться наново стелити плівку?

Цей випадок звичайно дуже неприємний, але не «вкрай трагічний». Геомембрану HDPE можна відремонтувати, надійно запаяти пошкоджені місця без демонтажу.

Саме ця властивість поліетилену HDPE – добре з’єднуватися за допомогою зварювання,  зробила його таким популярним для гідроізоляції гноєсховищ, сховищ відходів, полігонів ТБО та водонакопичувачів.  Поліетилен HDPE отримав велику перевагу перед PVC полівінілхлорідом, який досить проблематично, ненадійно та затратно з’єднується клеєм.

Однак саме професійні якості монтажників та надійність зварювального обладнання є ключовими чинниками успішного ремонту гідроізоляційної мембрани.

Для ремонта плівкової лагуни ми видалили пошкоджений участок та зробили «латку» з нової геомембрани.

Загальна площа покриття з геомембрани – 7000 м2. Гноєсховище виконано із гладкої геомембрани HDPE Geochron товщиною 1,5 мм.

Була проведена заміна покриття, розмір «латки» – 200 м2. Час виконання робіт «під ключ» – 3 дні.

Що робити, якщо порвалася геомембрана HDPE? Звертайтеся в компанію “БТМ Трейд” за консультацією та реальною допомогою. Ми забезпечимо оцінку масштабів ремонту за фото Вашого об`єкту, забезпечимо виїзд наших спеціалістів та швидко усунемо проблему.

Якщо Ви плануєте будувати плівкове гноєсховище, або Вам необхідно відремонтувати септик, збірник, який вже знаходиться в експлуатації, ми якісно виконаємо ці роботи.

Найважливішим для цього є достатній та різноманітний досвід виконання подібних ремонтів. У нас Ви можете окремо купити геомембрану HDPE , замовити роботи по зварюванню мембрани HDPE, або купити гноєсховище «під ключ».

Плівкове гноєсховище, що потребує ремонту
Викачування пошкодженої плівкової лагуни
Гноєсховище після ремонту